حوزۀ تمرکز

معمولاً بیشترین تمرکز صنایع بر تولید است و عمدۀ منابع آنها صرف تولید می‌شود. فناوری اطلاعات امکاناتی را در مدیریت منابع، افزایش نظارت و تداوم کسب‌وکار فراهم می‌کند که نتیجۀ آنها افزایش بهره‌وری برای صنایع است.

مدیریت منابع

یکی از مسائل مهم صنایع مدیریت منابع آنهاست. این منابع شامل نیروی انسانی، تجهیزات، زمان، منابع مالی و مثل اینهاست. فناوری اطلاعات ابزارهای متنوعی برای مدیریت این منابع دارد.

افزایش نظارت

در دسترس قراردادن به‌موقع اطلاعاتِ درست باعث بهتر شدن نظارت بر جریان امور می‌شود. ابزارهای فناوری اطلاعات می‌توانند اطلاعات درست را در زمان مناسب به‌دست دهند.

تداوم کسب‌و‌کار

به‌کارگیری فناوری اطلاعات مزایایی دارد اما اختلال در اجزای آن ممکن است باعث توقف جریان کار شود. خوشبختانه فناوری اطلاعات امکاناتی هم برای مقابله با پیشامدها دارد.

خدمات اختصاصی

علاوه بر خدمات عمومیِ فناوری اطلاعات برای صنایع مانند: پشتیبانی فنی، پست الکترونیک، حفاظت از اطلاعات، نگهداری پیش‌گیرانه و مدیریت شبکه داده‌ها مجموعه‌ای از خدمات اختصاصی هم به این صنایع تحویل می‌شود که به تحقق موضوعات در حوزه‌های تمرکز کمک می‌کنند.

استقرار نرم‌افزارهای ERP

نرم‌افزارهای ERP از مهم‌ترین ابزارها برای مدیریت منابع هستند. استقرار درست آنها در برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح منابع اثربخش است. برعکس استقرار ناقص آنها موجب هدر رفت منابع است.

گزارش‌های تحلیلی و مدیریتی

گزارش‌های تحلیلی و مدیریتی تصویری روشن‌تر از عملکرد و کارآیی به دست می‌دهند. آنها داده‌ها و اطلاعات دوره‌ای را تحلیل کرده و روندها و نقاط بهبود را مشخص می‌کنند.

سامان‌دهی اسناد و مدارک مهندسی

اسناد و مدارک مهندسی بخشی از دانش سازمانی صنایع به حساب می‌آید که لازم است روشی برای نگهداری، دسته‌بندی، تسهیل در دسترسی و جستوی سریع آنها وجود داشته باشد.

مقابله با پیشامدها

ابزارهای فناوری اطلاعات به صنایع کمک می‌کند با برنامه‌ریزی مقابله با پیشامدها شرایط تداوم کسب‌وکار را بهبود ببخشند. جریان مستمر کسب‌وکار برای صنایع ضروری است.

برقراری ارتباطات بین مراکز

بسیاری از صنایع به‌لحاظ جغرافیایی گسترده هستند. بنابراین لازم است تمهیداتی برای برقراری ارتباط بین این مراکز اندیشیده شود و خدمات به‌گونه‌ای یکپارچه در همه آنها تحویل شود.

دفتر کار الکترونیک

دسترسی کارکنان مجاز وقتی در دفتر کار نیستند به اسناد، مدارک و اطلاعاتی که در دفتر کار واقع است یک نیاز ضروری است که با ابزارهای فناوری اطلاعات به‌دست می‌آید.

بیشتر بخوانید

دلایل، مخاطرات و مشوق‌های برون‌سپاری
به‌عنوان یک شرکت کوچک و متوسط ممکن است به این فکر افتاده باشید که بخشی از امور شرکت خود را برون‌سپاری کنید. فواید برون‌سپاری ممکن است واضح به نظر برسد.
پنج دلیل برای به‌کارگیری مشاور در انتخاب نرم‌افزار
خرید یک سیستم نرم‌افزار بزرگ سازمانی چیزی نیست که بسیاری از سازمان‌ها به‌صورت منظم انجام دهند. و چنین تصمیم حیاتی و پر تأثیری بدون تجربه بسیار کاری بس دشوار است.
پنج مسئله بزرگ استقرار نرم‌افزار مدیریت منابع سازمانی
سامانه‌های مدیریت منابع سازمانی یا بسته‌های نرم‌افزار مشابه به‌طور گسترده در کسب و کارهای با اندازه‌ها و انواع مختلف چندین سال است که استفاده می‌شود. حتی کسب و کارهای کوچک
تماس با ما

خوشحالیم اگر بتوانیم کمکی کنیم.

X
تماس بگیرید