به‌عنوان یک شرکت کوچک و متوسط ممکن است به این فکر افتاده باشید که بخشی از امور شرکت خود را برون‌سپاری کنید. فواید برون‌سپاری ممکن است واضح به نظر برسد. متخصصان آن را در حوزه‌های مختلف و صنایع مختلف راه‌حلی برای کاهش هزینه‌ها در زمینه حسابداری گرفته تا فناوری اطلاعات، بازاریابی و مدیریت منابع انسانی تجویز می‌کنند. شاید به نظر برسد که ممکن است بتوانید تمام شرکت را بدون استخدام حتی یک نفر بچرخانید.
بیشتر…

خرید یک سیستم نرم‌افزار بزرگ سازمانی چیزی نیست که بسیاری از سازمان‌ها به‌صورت منظم انجام دهند. و چنین تصمیم حیاتی و پر تأثیری بدون تجربه بسیار کاری بس دشوار است. فروشندگان نرم‌افزار هم فرایند انتخاب و خرید نرم‌افزار را ساده نمی‌کنند زیرا آنها پیوسته مزایای سامانه خود را برجسته کرده و خریداران اطلاعات سوگیرانه‌ای از ابتدا دریافت می‌کنند. برای خریداران ممکن است جدا کردن دانه از کاه بسیار دشوار باشد یعنی اینکه بدانند کدام راهکار برای نیازهای سازمانی منحصربه‌فرد آنها بیشتر مناسب است.
بیشتر…

سامانه‌های مدیریت منابع سازمانی یا بسته‌های نرم‌افزار مشابه به‌طور گسترده در کسب و کارهای با اندازه‌ها و انواع مختلف چندین سال است که استفاده می‌شود. حتی کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های خانوادگی هم به جریان استقرار نرم‌افزار مدیریت منابع سازمانی پیوسته اند و بسیار از شرکت‌های نرم‌افزار توسعه دهنده نرم‌افزارهای مدیریت منابع سازمانی راهکارهایی را برای سازمان‌های کوچک ارائه می‌کنند.

بیشتر…

منابع فناوری اطلاعات برای مدارس. اهمیت آن چیست؟

بیست سال پیش احتمالاً می‌گفتم هیچ. اما پس از گذشت سال‌ها و مشاهده پیشرفت‌های فناوری، نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش تبدیل به بازیگر مهمی شده است در آموزش و یادگیری و نظام آموزشی را از آنچه زمانی می‌شناختیم متحول کرده است.

بیشتر…