خدماتِ مدیریت‌شده: کاهش هزینه، افزایش کیفیت

خدمات برون‌سپاری

مقایسه وضع موجود و چشم‌انداز بهبود راهگشاست.

warning-sign

وضع موجود

خود عهده‌‌دار جذب متخصصان فناوری اطلاعات هستیم. اول باید بدانیم چه تخصص‌هایی به کارمان می‌آیند که در دنیای امروز فناوری اطلاعات با این همه تنوع آسان نیست. حتی اگر بدانیم به چه تخصص‌هایی نیاز داریم، ارزیابی توانمندی فنی متخصصان در زمان استخدام دشوار است و به سختی می‌توان فهمید آیا توانایی برآورده کردن نیازهای متنوع ما را دارند یا نه.

در اجرای کارهای مربوط به فناوری اطلاعات گاه به مسائل جدیدی بر می‌خوریم که چاره‌ای جز سعی و خطا نداریم. سعی و خطا هزینه و زمان زیادی مصرف می‌کند. در پایان هم معلوم نیست آیا ارزش زمان و هزینه مصروف را داشته است یا نه یا آیا بهترین راه را رفته‌ایم یا نه.

مدیریت هزینه‌های مربوط به متخصصان فناوری اطلاعات برایمان مشکل است. بعضی وقت‌ها کارها زیاد است و برخی زمان‌ها کم اما باید هزینه‌ها را حتی وقتی کار کم است بپردازیم.

چشم‌انداز بهبود

با استفاده از خدمات فناوری اطلاعات اکسون دیگر درگیر مسائل مربوط به مدیریت نیروی انسانی نیستیم و روی کار تخصصی خود تمرکز داریم. خدمات نتایج مشخص و ملموسی دارند که روی آنها متمرکزیم. این خدمات به صورت رقابتی ارائه می‌شوند بنابراین ملاحظات مربوط به هزینه در آنها رعایت شده و بهینه‌اند. در قراردادها سطح کیفیت مشخص شده است و اکسون تابع آنهاست.

اکسون به مشتریان مختلف خدمات می‌دهد پس خدماتش مبتنی بر روش‌های آزموده است. سعی و خطایی در کار نیست بنابراین زمان و هزینه‌ای صرف آن نمی‌شود و هزینه کلی ما برای به‌کارگیری فناوری اطلاعات کاهش پیدا می‌کند.

هزینه‌های ما در بخش فناوری اطلاعات متناسب با خدماتی است که از اکسون می‌گیریم. این هزینه‌ها از قبل مشخص هستند و هزینه پنهانی وجود ندارد. تخصص‌های مختلف متناسب با نیاز ما به کار گرفته می‌شوند و برای آنها هزینه اضافی نمی‌دهیم.

دلایل، مخاطرات و مشوق‌های برون‌سپاری

براساس شاخص 2000 برون‌سپاری از مؤسسه برون‌سپاری دلایل زیادی وجود دارد که شرکت‌ها امور خود را برون‌سپاری می‌کنند. فهرست زیر برخی از موارد مهم است:

1. کاهش و کنترل هزینه‎های عملیاتی: وقتی برون‌سپاری می‌کنید، هزینه‌های مربوط به استخدام یک کارمند را حذف می‌کنید. این هزینه‌ها شامل هزینه نظارت مدیریتی، آموزش، بیمه، مالیات و بازنشستگی است.

2. بهبود تمرکز شرکت: نه عملی است و نه ممکن که یک شرکت همه‌کاره باشد. برون‌سپاری به شما اجازه می‌دهد روی توانایی‌های اصلی خود تمرکز کنید و بقیه شرکت‌ها هم همین‌طور.

3. دسترسی یافتن به توانمندی‌های فوق‌العاده: برگشت سرمایه‌تان بسیار بیشتر است وقتی فناوری اطلاعات را به شرکتی که در زمینه‌های که شما نیاز دارید متخصص است برون‌سپاری کنید. به‌جای دانش یک نفر از تجربه تجمعی گروهی از متخصصان فناوری اطلاعات بهره می‌برید. شرکت‌هایی که فناوری اطلاعات به آنها برون‌سپاری می‌شود معمولاً از کارکنان‌شان می‌خواهند آموزش‌های حرفه‌ای و گواهی‌های لازم را در حوزه تخصصی خود داشته باشند

بیشتر بخوانید

دلایل، مخاطرات و مشوق‌های برون‌سپاری
به‌عنوان یک شرکت کوچک و متوسط ممکن است به این فکر افتاده باشید که بخشی از امور شرکت خود را برون‌سپاری کنید. فواید برون‌سپاری ممکن است واضح به نظر برسد.
پنج دلیل برای به‌کارگیری مشاور در انتخاب نرم‌افزار
خرید یک سیستم نرم‌افزار بزرگ سازمانی چیزی نیست که بسیاری از سازمان‌ها به‌صورت منظم انجام دهند. و چنین تصمیم حیاتی و پر تأثیری بدون تجربه بسیار کاری بس دشوار است.
پنج مسئله بزرگ استقرار نرم‌افزار مدیریت منابع سازمانی
سامانه‌های مدیریت منابع سازمانی یا بسته‌های نرم‌افزار مشابه به‌طور گسترده در کسب و کارهای با اندازه‌ها و انواع مختلف چندین سال است که استفاده می‌شود. حتی کسب و کارهای کوچک
تماس با ما

خوشحالیم اگر بتوانیم کمکی کنیم.

X
تماس بگیرید