استقرار:  افزایش سرعت رسیدن به مطلوب

خدمات استقرار

مقایسه وضع موجود و چشم‌انداز بهبود راهگشاست.

warning-sign

وضع موجود

تصمیم می‌گیرید در مدت کوتاه یک پروژه اجرا کنید. اما نیروی متخصص لازم را باید از کجا تأمین کنید؟ بعد از اتمام پروژه با آنها چه می‌کنید؟ آیا حاضر می‌شوند برای مدت کوتاه با شما همکاری کنند؟ کسی به شما پاسخ مثبت نمی‌دهد. اگر هم کسی باشد این تیم قبلاً با هم کار نکرده، روش‌های هرکس با یکدیگر متفاوت است و ریسک اجرای پروژه بالاست. عمده زمان را روی جمع کردن تیم می‌گذارید و فرصتی برای تعریف دقیق کار وجود ندارد.

مرددید که پروژه را واحد فناوری اطلاعات خودتان اجرا کند یا آن را به بیرون بسپارید. از طرفی اجرای موفق پروژه برایتان مهم است و از دستاوردهای آن می‌خواهید در دیگر بخش‌های سازمان و برنامه‌ها استفاده کنید. مطمئن نیستید که واحد فناوری اطلاعات خودتان همه دانش لازم برای اجرای پروژه را داشته باشد.

چشم‌انداز بهبود

دستاوردهای برنامه یا پروژه فناوری اطلاعات مستقلاً برای ما مهم‌اند. اجرای موفق پروژه آنقدر مهم است که می‌خواهیم خطر اجرای ناموفق آن را به کمترین میزان برسد. بنابراین ترجیح می‌دهیم پس  از سنجش مخاطرات هریک از گزینه‌ها و راهکارها کار را به یک گروه حرفه‌ای و باتجربه بسپاریم.

اکسون نیازهای ما را شناسایی کرده، برنامه کار را تدوین می‌کند، پیمانکاران تخصصی لازم را شناسایی کرده و به کمک چارچوب شفاف انتخاب مناسب‌ترین‌شان را انتخاب می‌کند برای هرکدام کار تخصصی‌شان را تعریف کرده و تحویل می‌گیرد. نتیجه کار را ارزیابی کرده و کیفیت آن را مدیریت می‌کند. همچنین ارتباطات بین پیمانکاران و سازمان ما را تنظیم می‌کند و از طریق وضع الزامات فنی و اجرایی یکپارچگی کلی را تضمین می‌کند.

پنج مسئله بزرگ استقرار نرم‌افزار مدیریت منابع سازمانی

سامانه‌های مدیریت منابع سازمانی یا بسته‌های نرم‌افزار مشابه به‌طور گسترده در کسب و کارهای با اندازه‌ها و انواع مختلف چندین سال است که استفاده می‌شود. حتی کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های خانوادگی هم به جریان استقرار نرم‌افزار مدیریت منابع سازمانی پیوسته اند و بسیار از شرکت‌های نرم‌افزار توسعه دهنده نرم‌افزارهای مدیریت منابع سازمانی راهکارهایی را برای سازمان‌های کوچک ارائه می‌کنند.

روند نرم‌افزارهای مدیریت منابع سازمانی این‌قدر قدرت گرفته است که بسیاری از کسب و کارهای از کوچک گرفته تا متوسط حداقل یک بار (یا برخی از آنان دوبار یا بیشتر) استقرار این نرم‌افزارهای را تجربه کرده‌اند. با این حال با اینکه استفاده از این نرم‌افزار در بسیاری از شرکت‌های با اندازه‌های مختلف فراگیر و مرسوم شده است ولی هنوز مشکلاتی برای هر استقرار جدید وجود دارد زیرا هر سازمان متفاوت است و نیازها، انتظارات و فرایندهای خود را دارد.

با اینکه مسائل مربوط به استقرار بسته به عوامل مختلف فرق می‌کند، اما مشکلات اصلی که شرکت‌ها با آن روبرو هستند در مناطق مختلف و کسب و کارهای با اندازه‌های متفاوت تقریباً مشابه است. در زیر فهرست مرتب شده این مسائل براساس درجه ملموس بودن آورده شده است:

  • مسئله انتخاب
  • مسائل فنی
  • مسائل کیفیت داده‌ها
  • تغییر فلسفه کسب و کار
  • مسائل تغییر ذهن

بیشتر بخوانید

دلایل، مخاطرات و مشوق‌های برون‌سپاری
به‌عنوان یک شرکت کوچک و متوسط ممکن است به این فکر افتاده باشید که بخشی از امور شرکت خود را برون‌سپاری کنید. فواید برون‌سپاری ممکن است واضح به نظر برسد.
پنج دلیل برای به‌کارگیری مشاور در انتخاب نرم‌افزار
خرید یک سیستم نرم‌افزار بزرگ سازمانی چیزی نیست که بسیاری از سازمان‌ها به‌صورت منظم انجام دهند. و چنین تصمیم حیاتی و پر تأثیری بدون تجربه بسیار کاری بس دشوار است.
پنج مسئله بزرگ استقرار نرم‌افزار مدیریت منابع سازمانی
سامانه‌های مدیریت منابع سازمانی یا بسته‌های نرم‌افزار مشابه به‌طور گسترده در کسب و کارهای با اندازه‌ها و انواع مختلف چندین سال است که استفاده می‌شود. حتی کسب و کارهای کوچک
تماس با ما

خوشحالیم اگر بتوانیم کمکی کنیم.

X
تماس بگیرید